July 31, 2021
музей #Львів_стародавній
July 30, 2021
Важно, чтобы все, к чему ты прикасаешься меняло форму, становилось не таким, как раньше, чтобы в нем оставалась частица тебя самого.. В этом разница между человеком, просто стригущим траву на лужайке и Настоящим садовником!
У пошуках багатства і слави в Голлівуді | Лос-Анджелес | Вова зі Львова | Українці в Каліфорнії
До вашої уваги моє останнє відео із серії про Каліфорнію. Цього разу відвідаємо різні райони Лос-Анджелеса, поспілкуємося з місцевими українцями, а також спробуємо зрозуміти, як отримати бажане у Золотому Штаті. Приємного перегляду.
July 29, 2021
Тогда с удивлением можно наблюдать, как расцветают цветы, меняется погода, решается проблема, а человек, который подошёл с вопросом, сам же на него отвечает и уходит, улыбаясь
July 26, 2021
Самая чистая вода – не та, что задерживается в большой стоячей луже, а та, что течет по камням, преодолевает препятствия, низвергается водопадами – именно она в конечном итоге становится питьевой!
Самая чистая вода – не та, что задерживается в большой стоячей луже, а та, что течет по камням, преодолевает препятствия, низвергается водопадами – именно она в конечном итоге становится питьевой. Это вода, очистившаяся в процессе падения, тысячи и тысячи раз бившаяся о камни, вода, которая в страданиях пела и ткала белую пену надежды, при каждой встрече с препятствиями на своем пути рождая радугу.
July 22, 2021
Лавандове поле бузкове, як космос...
July 21, 2021
Мне нравятся люди с огоньком в глазах!
Мне нравятся люди с огоньком в глазах! От общения с которыми появляется желание жить, и не просто жить, а на полную катушку. Эти вечные идеалисты с шикарной улыбкой на лице всегда найдут такие удивительно правильные слова, чтобы зажечь в твоём остывшем сердце искорку надежды. Бывает, ты сам давно уже махнул на себя рукой, а они обязательно подойдут, деликатно достанут с дальних полок твоей души, совершенно угасшую уже, твою веру в чудо, и, стряхнув с неё пыль, вручат ее тебе. И, когда она засияет, как новенькая, когда проснутся в тебе твои желания и мечты, ты поймёшь, что жизнь удивительно прекрасная вещь! Мне очень нравятся люди, которые, даже если их собственный мир полуразрушен, всегда найдут способы навести порядок в твоём, разукрасив его яркими красками и вкрутив там тысячу маленьких разноцветных лампочек. Мне нравятся люди, способные отдавать другим своё сердце!
Привыкайте счастливыми быть!
July 20, 2021
Beautiful BORA BORA Chillout and Lounge Mix Del Mar
Beautiful BORA BORA Chillout and Lounge Mix Del Mar
July 19, 2021
Бережа - символ Берегині Роду
Бережа або Берегиня - один з найдавніших і найшанованіших символів у слов'ян, його генетичне коріння сягає глибини століть. Це символ життя і родючості, символ Матері-Природи, матері усього сущого, яка дає життя й оберігає (береже) наше родинне вогнище. Виряджаючи чоловіків та синів у нелегкі походи, матері, дружини й кохані дарували їм на пам’ять ці непересічні амулети — рушники з оберегами, аби живими верталися до рідної домівки.
Образ Берегині до нас дійшов до нас у вишивці: на обрядових рушниках, у жіночому одязі бачимо стилізовану жіночу постать з піднятими догори руками (знак захисту) - захисниці від хвороб і покровительці людських доль. Іноді, в руках панна тримає квітку - символ багатства і благополуччя, або пташок - провісників світлої долі і сімейного щастя. У центрі фігури також зображалася квітка, що символізує вагітність або дитину. Напевно, звідси пішла приказка "Діти - це квіти життя". Нерідко Берегиню підміняла ідеограма — ромб з гачками — землеробський символ родючості, магічний оберігальний знак (українська плахта — своєрідний «переспів» цього мотиву).
В часи, коли наші Пращури жили невеликими поселеннями у найтяжчих умовах, ключем до виживання була наявність великої кількості дітей, які допомагали б по господарству. Осісти на землі могли лише міцні сім'ї і клани, де було багато працівників для розкорчовування лісу, оранки, спорудження будинків і т.д. Тому культ здорової міцної жінки, здатної народжувати здорових дітей, був чи не основним.
Берегиня – захисниця людей від усякого зла, «хатня» богиня, як її ще називають, що оберігає оселю, малих дітей, добробут сім’ї. Жінка споконвіку вважалася Берегинею, її слово, тепле і ласкаве лікувало і повертало, жінка - як символ самого Життя була об'єктом поклоніння у сиву давнину. Саме жінці призначено від Бога берегти сім'ю, дітей, Любов, Затишок, Злагоду... Саме на тендітних жіночих плечах "тримаються три кути в хаті", як справедливо зауважує народна мудрість. Відголоски про неї знаходимо у таких словах, як: "берег", "береза" (дерево Берегині Лади), "бережений", "оберігати", "обереги" тощо.
Берегиня - символ роду
Символ Берегині значно давніший за свій спрощений прототип - руну Одал в германо-скандинавській традиції, він відомий ще з Трипілля, культура якої просякнута жіночою символікою. Жінка-прародителька представлена глиняними образами повнотілих зрілих жінок, що народжують. На животі Берегині був зображений ромб, розділений начетверо з крапками (зернами всередині) – символ засіяного поля. Також на багатьох трипільських статуетках зображені вертикальні, прямі, зигзагоподібні та хвилясті лінії, які пов’язуються із знаками дощових струменів та розпущеним волоссям жінок – виконавиць обрядових танків.
В трипільців Берегиня була не тільки володаркою Неба, але і всієї Природи, господинею небесних вод, від неї залежала родючість. Наші Предки малювали її на стінах своїх осель, на писанках та інших обрядових предметах, виліплювали з глини. Серед трипільських поселень відомі знаходження жіночих статуеток. Більшість із них мають культове призначення.
У дерев'яному різьбленні Київської Русі теж зустрічається символ Берегині, однак він піддавався сильній стилізації та спрощенню, так як технології та інструменти того часу не дозволяли з достовірністю зобразити всі елементи цього символу.
Символ Берегині Роду
Дерево життя - символ і атрибут Берегині, часто ці символи взаємозамінюють один одного. У зв'язку з цим на ногах жіночих статуеток розміщали знак землі. Ноги богині - це коріння дерева, які знаходяться в Землі. Берегиню зображали і змієногою, так як земля - місце проживання бога підземного світу Наві - Ящура або Змія. Відповідно, верхня частина дерева асоціювалася з головою Богині.
З різних джерел відомі назви Берегині: Жива, Дана, Лада, Леля, Діва, Літня Баба, Рожаниця, Мокоша. З X ст., тобто з приходом християнства, символічне значення Берегині (Венери, Рожаниці) було перекладено на образ Богородиці, Оранти, яку також зображають із піднятими до неба руками, немов старовинну Берегиню... В образі Оранти людина вшановувала саму природу, вшановувала життя, подвиг материнства.
Отже, символ Берегині - це священний для нас, українців, генетичний код, який несе в світи суть і творення, і захисту, а через це – вічне оновлення і гармонію життя Людини...
Слава Берегиням нашого роду!
- Культурно-історичний портал "Спадщина Предків"
https://spadok.org.ua/symvoly/berezha-symvol-beregyni-rodu
July 18, 2021
Кохання починається з очей
July 15, 2021
Море, моє море, я — в твої обійми, Молодим дельфіном на валів ряди. Вийми мою душу, серце моє вийми І над Оріоном рвійно засвіти!
July 12, 2021
Когда забываешь себя
July 7, 2021
Любов схожа на море, що виблискує квітами небесними. Михайло Пришвін Стоїш на березі і відчуваєш солоний запах вітру, що віє з моря. І віриш, що вільний ти, і життя лише почалося. "Достукатися до небес"
Любов схожа на море, що виблискує квітами небесними. Михайло Пришвін
Стоїш на березі і відчуваєш солоний запах вітру, що віє з моря. І віриш, що вільний ти, і життя лише почалося. "Достукатися до небес"
Зрозумій, на небесах тільки й говорять, що про море. Як воно нескінченно прекрасно. Про кінець, який вони бачили. Про те, як сонце, занурюючись у хвилі, стало червоним, як кров. І відчули, що море ввібрало енергію світила в себе, і сонце було приборкано, і вогонь вже догорав в глибині. А ти? Що ти їм скажеш? Адже ти жодного разу не був на морі. Там нагорі тебе охрестять лохом. "Достукатися до небес"
July 1, 2021
Если вы окутаете каждую мысль любовью, если вы будете любить все и всех, ваша жизнь полностью изменится!
Пиши вірші так, ніби нещодавно був щасливим
Пиши вірші так, ніби нещодавно був щасливим, ніби ще пам’ятаєш, як це — любити від початку і до кінця, ніби щойно забігав у холодну квіт...