May 31, 2021
Відправляю тобі увесь Світ, Мого серця, хай буде дарунком! Повертаєш мені його цвіт! Найніжнішим своїм Поцілунком!
May 29, 2021
Начинайте утро с улыбки, и мир станет чуточку добрее!
May 28, 2021
Щастя співає, радіє, сміється. Воно не заздрить і не зазнається, Ділиться з ближнім, людей зігріває, В любові купається й меж їй не знає!
Що таке щастя непросто сказати –
Треба для цього в душі розцвітати.
Вміти життю
усміхнутися щиро
Сонцю за
обрій сказати: спасибі.
Щастя в
родині, веселій та дужій,
Щастя у друзях, у квіточці в лузі.
В маминій усмішці, в успіхах сина,
У вмінні прощати і бути потрібним.
Щастя у дружніх обіймах за плечі,
В слові «люблю», що шепочуть під вечір.
В народженні
сина чи доньки, як знати.
Щастя, що в тебе є батько і мати.
Щастя в зернятку, що в хліб проростає.
Щастя, як
голоду й воєн немає.
В тім, що людина завжди має вибір –
Бути людиною, а чи створінням.
Щастя співає, радіє, сміється.
Воно не заздрить і не зазнається,
Ділиться з ближнім, людей зігріває,
В любові купається й меж їй не знає!
Олена Жежук
А чистое Счастье - оно простое, как все совершенное. Ему добавок для вкуса не надо. Его и не замечают часто, как воду. А оно во всем есть. Его просто чувствовать и понимать надо
У вас Счастье есть разливное?
- Есть. Вам чистого? Без добавок?
- Да. Налейте бокал.
- Ок. Но должен предупредить, что чистое Счастье - это на любителя. Не все в нем вкус могут разобрать. Чистое сейчас вообще мало кто берет - не у всех рецепторы к нему есть, а у многих притупились, поэтому без добавок оно не воспринимается. Это только те, кто долго его не пил, понимают в нем смысл. Ну, или редкие особи, у которых своей, внутренней Гармонии полно - Счастье Гармонию хорошо подчеркивает.
- Налейте, попробую...
- Возьмите. Только мелкими глотками, его залпом не пьют - в желудок сразу уходит, тяжесть может кратковременную вызвать.
- Эмм... Так это же просто вода на вкус. Вернее, без вкуса. И без цвета и запаха. Это точно Счастье?
- Чистейшее. Я же говорил, что без добавок не почувствуете.
- А какие добавки есть?
- Ну, разные... Люди разные, Счастье по-своему чувствуют, у каждого свой вкус Счастья. Вам чего добавить?
- А что люди чаще всего просят добавить?
- Любви или Удовольствия. Но настоящая Любовь только светлая бывает, остальное - это суррогат, очень токсичный может быть. Чтобы вкус настоящей Любви почувствовать - нужно, чтобы еще и Открытость была, но у людей Открытость часто Гордостью заблокирована, а если еще и Эгоизма в организме много, то часто осложнение на сердце дает. Любовь нужно уметь пить. Поэтому многие ее заменяют Привязанностью и Влечением. Но Привязанность в больших дозах зависимость вызывает - очень трудно избавиться потом, часто приходится Разочарованием лечить, а Разочарование депрессию может вызвать. С Влечением проще, но эффект кратковременный, зато голова потом не болит.
- Как сложно с Любовью. Не надо Любви - я как-то раз горячей ее сразу много хлебанул - обжегся, теперь боюсь пробовать даже.
- Ну, попробуйте Удовольствие. Оно примитивное, конечно, но многим нравится - они его часто вообще без Счастья употребляют. Но без Счастья привыкание быстро наступает к Удовольствию и нужно дозу повышать постоянно, иначе не радует. А вот Радость можно смело со Счастьем смешивать - коктейль простой, для людей без претензий особых к жизни, эффект кратковременный, но зато можно регулярно употреблять - побочных эффектов нет и вкус Счастья хорошо подчеркивает. Кто-то любит адреналина вместе с Удовольствием добавить, для остроты, но вкус специфический, не всем подходит. Эйфорию и Экстаз не советую - это для очень крепких организмов, не все могут справляться с абстинентным синдромом после них.
- Ладно, добавьте Радости тогда. А Доброта есть? Чтобы Радость подсластить?
- Есть. Но ее сейчас натуральной почти не бывает. Не выпускают давно. Это только если у кого-то своя сохранилась еще. Теперь искусственная в основном, очень слащаво-приторная из-за Лицемерия - из него проще и дешевле готовить.
- А что же тогда добавить еще, бо Радость сама по себе пресная какая-то?
- Ну, кому что нравится. Кто-то Успех и Славу просит. Но они сильно в голову бьют - может слабую Самодостаточность сорвать, особенно, если Амбиций много, на фоне эмоциональной незрелости. Кто-то, наоборот, Спокойствие к Счастью добавляет.
- А тихое семейное Счастье бывает?
- Ну, это миф. Чистого тихого семейного Счастья не существует. Тут каждый сам себе коктейль смешивает, из имеющихся у него ингредиентов. Кто-то туда Долга и Ответственности примешивает - для крепости. Кто-то Уважение и Привязанность вместо Любви добавляет. Самые умные туда догадываются немного Свободы капнуть, тогда вкус изумительный и не приедается никогда.
А чистое Счастье - оно простое, как все совершенное. Ему добавок для вкуса не надо. Его и не замечают часто, как воду. А оно во всем есть. Его просто чувствовать и понимать надо
May 27, 2021
Это как жить в доме где потолок чуть ниже твоего роста, все время немного дискомфортно, а потом дискомфорта становится так много, что остаётся только выйти, чтоб не остаться на всю жизнь с головой втянутой в плечи!
May 26, 2021
Круглый стол «Искусство как Созидание Человека» | Созидательное общество
May 19, 2021
ІВАН та АРІАДНА. Фільм про Івана Труша
Іван Труш належав до художників, які увійшли у світову мистецьку скарбницю в жанрі пейзажу і портрету. Одна світлина, яку він випадково побачив у свого товариша, зіграла в його житті надзвичайну роль. Це була його майбутня дружина – Аріадна Драгоманова, дочка відомого українського громадського діяча. Другою дівчиною була її кузина - Леся Українка.
Художик Іван Труш одружився з Аріадною Драгомановою , і вони все своє життя прожили у Львові. Він багато подорожував і писав пейзажі в Криму, на Гуцульщині, в Італії та в Єгипті. А Аріадна виховувала чотирьох дітей. До останнього вони залишилися вірними своєму першому коханню. Дивіться, підписуйтеся, відгукуйтеся коментарями. За підтримки УКФ.
May 14, 2021
Нейрографіка - нове модне слово!
Сьогодні відбувся гарний травневий день, провела день із цікавими людьми та познайомилась із Нейрографікою. Це графічний метод трансформації свідомості , який допомагає сформулювати запит (іноді усвідомити проблему)і знайти рішення!А також , будувати цілі , знаходити ресурси , і просто розвантажувати свою свідомість ))))
May 3, 2021
Гуцули медитують у танці
Аркан - гуцульський танець ініціації
Аркан - священний чоловічий родовий орден, який на сьогодні зберігся лише у вигляді стародавнього гуцульського танцю. Фактично до сих пір у гуцулів керівним є цей ініціальний чоловічий союз, умовно іменований "Аркан". Головною особливістю союзу - є його музичний супровід з характерним ритмічним чергуванням — 2/4 в першому такті та 2/8 і 1/4 у другому.
Аркан
В центральноукраїнському субетносі таким союзом був "Гопак", а поряд з чоловічим існували в різних регіонах й жіночі - "Поляниця", "Босорканя" "Мава", "Нява", "Яга", "Додола-дудулиця" тощо. Збереженню його у гуцулів ми вдячні значному збереженню карпатських демонологічних вірувань серед місцевого населення. Покровителями чоловічих союзів були духи - "Чугайстри", жіночих - "нявки" або "мавки".
Танець “Аркан” є головним елементом обряду посвячення гуцульського двадцятирічного хлопця у легіні. Після участі у ньому він отримував право здійснювати танці, носити бартку (топірець) та підперезуватися чересом (широким паском), тобто ставав потенційним опришком . Перекази свідчать, що вперше гуцульський танець “Аркан” виконали витязі, які зійшли з гір. Можливо, це були кельтські племена бойї або галли, які тривалий час проживали в Карпатах. До речі, сам танець "Аркан" по духу і змісту тотожний ірландському "Ev Sistr" і бретонському "Та Ev Chistr, Laou!".
Аркан танцюють зімкнутим колом або півколом з топірцями в руках. Танець поширений в Івано-Франківській області.
Сама назва танцю походить з етруського слова, запозиченого у них римлянами: arcanus “прихований, таємний, мовчазний” та від індоєвропейського кореня *arta- . Знаний український археолог Ю. Шилов виявив, що саме цей корінь слова наявний у назві держави трипільців-пелазгів Аратта, передання про яку зберегли як іранці, вважаючи Арту ідеальною прабатьківщиною та “найвищим світоглядом“, а загалом – золотим віком людства, так і слов’яни, які називали свою державу Артанія чи Оратанія (центр – місто Оратів на Поділлі) поряд з Куявією (Київщина) та Славією (Переяслав).
Гей, заграйте в бубни!
Гей, цимбали – грайте!
Вийшли ми на доли,
Вийшли ми на горе
Ворогам Вкраїни,
А собі на славу.
Гей, сміються води!
Гей, радіють гори!
Дух – у нашім тілі,
Дух із нами діє.
У однім пориві!
Благодать – у силі!
Гей, прославте нині!
Гей, славіте вічно! У
країнську долю,
Гей, карпатську волю!
Гей, орлине щастя
Здобувати воям!
За матеріалами Олега Гуцуляка
Гуцули медитують у танці
Аркан — виключно чоловічий танець. «То танець мужніх, сильних, вольових опришків, шибайголів, які проводили важке життя в боротьбі та переслідуваннях. Саме це робило аркан танцем чоловічої ініціації (посвячення) та бойової підготовки, — говорить Андрій Мацьків. — Він має в собі певну символіку. В першу чергу — братерство, міцна підтримка товариша справа та зліва. Нерозривне коло, що рухається, — це єдність, життя, сонце, що котиться горизонтом і дає життєву силу, символізує світло, добро, надію».
Виявляється, колись хлопця, який не вмів танцювати аркан або робив це погано, могли просто не взяти до компанії парубків, а дівчата від нього відвертались і нехтували його залицяннями.
В аркані має бути лише «жива» музика. За словами Андрія, в танці заховані елементи медитації та якоїсь містики, тож, аби це відчути, треба налаштуватись на хвилю живого ритму. Лише так можна повністю віддатись руху: спочатку «народитись» з арканом, а в кінці «померти» під мелодію, що затихає.
Втім, перші кроки печеніжинські танцюристи засвоювали під записи троїстих музик із села Брустури. Та одного разу до них на репетиції прийшли інші хлопці — зі старими, як світ, гуцульськими музичними інструментами…
«Гуцульська музика сама по собі є якоюсь містичною, — каже Андрій Мацьків. — Скрипка й сопілка запросто викличуть у вас сльози чи навпаки — радість і піднесеність. Але головним інструментом в аркані є бубен. Він задає темп, під його удари танцюристи голосно притупують, присідають, розкручуються. Бубен ніби вводить у транс, надає сили все потужніше крутити коло».
Джерело: http://spadok.org.ua/gutsulschyna/arkan-svyaschennyy-cholovichyy-orden-gutsulskyy-tanets-initsiatsiyi
© СПАДЩИНА ПРЕДКІВ
May 1, 2021
Пиши вірші так, ніби нещодавно був щасливим
Пиши вірші так, ніби нещодавно був щасливим, ніби ще пам’ятаєш, як це — любити від початку і до кінця, ніби щойно забігав у холодну квіт...
